Burs Kardeşliği Projesi 2017– 2018 Eğitim-Öğretim Yılında da Devam Ediyor

457

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı; Türkiye’de fikri hür, vicdanı hür, yüksek iradeye sahip, devletin ve milletin geleceğini ve sorumluluğunu taşımaya hazırlanan ve kendine güvenen bir gençlik istemektedir. Türk gençliğinin, geleceğin kuvvetli ve müreffeh Türkiye’sinin teminatı ve liderleri olduğu bilincindedir. Bu gaye doğrultusunda, üç yıldır aralıksız olarak devam eden “Burs Kardeşliği Projesi” dördüncü yılında da devam etmektedir.

”Burs Kardeşliği Projesi” eğitim hayatında başarı gösteren ancak maddi desteğe ihtiyacı olan ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora talebelerine, eğitime katkı sağlama amaçlı hayırseverler tarafından belli bir miktar burs verilmesini içeren sistemdir.

Birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın had safhada olduğu bugünlerde bu proje kapsamında gönül köprüleri inşa edilmekte, paylaşmanın hazzı ve yardımlaşmanın sevinci bir nebze olsun hissedilmektedir. Ülkemizin ve milletimizin geleceği olan Türk Gençliği’nin eğitimine kısmi de olsa bir katkı sağlanmaktadır.
Bursiyerlerin şehit ve gazi çocuğu olması tercih sebebi olup ailenin sosyo-ekonomik durumu, öğrencinin okul notları gibi hususlar değerlendirmede dikkate alınacaktır.

Burs bağışında bulunmak isteyen hayırseverler, 150 Türk Lirası tutarındaki burslarını bir veya birden fazla bursiyere verme imkânına sahip olacaktır. Bu süreç içerisinde Ülkü Ocakları hayırseverler ile bursiyerler arasında bir köprü vazifesi görecek ve burslar doğrudan hayırsever tarafından bursiyerin hesabına yatırılacaktır.
Burslar 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında, 2017 Ekim ayında başlayıp 2018 Haziran ayı da dâhil olmak üzere 9 ay olacaktır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, proje kapsamında, burs bağışında bulunan hayırsever ile bursiyer arasında bağlantı kurulmasına vesile olup sadece koordineyi sağlamakla yükümlüdür.

Olcay Kılavuz – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
3 Ağustos 2017

ŞUAN DA HAYIRSEVER BAŞVURULARI ALINMAKTADIR
BURSİYER BAŞVURULARAI 15 EYLÜL 2017 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR

Detaylı bilgi için:
Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticileri:
05548485164 – Mustafa TEKELİ
0546 221 36 61 – Yasin ŞÖHRET