Türk Gençliğine Rehberlik Hizmeti

384

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, yarım asırdır Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi olarak varlığını sürdürmektedir. Kurumumuz, Türk milletinin kadim çağlardan bugünlere uzanan kültür ve medeniyet birikimini kaynak alarak, milli ve özgün bir bakış açısıyla çalışmalarını yürütmektedir. Türk gençliğinin en büyük çatısı olan kurumumuz, genelde Türk milletini ve özelde Türk gençliğini hedef alarak projeler geliştirmekte ve uygulamaktadır.

Türkiye nüfus itibariyle genç ve dinamik bir toplum özelliğine sahiptir. Bu durum Ülkü Ocakları’nın taşıdığı sorumluluğu bir kat daha artırmaktadır. Türk milletinin evlatları, Türk devletinin geleceğini şekillendirmede en etkili faktördür. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk bu sebepten hareketle “Gençliğe Hitabe”yi ortaya koyarak istikbali gençlerin omuzlarına yüklemiştir. “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Ulu Önder bu görevi üstlenen gençliğe ne kadar güvendiğini de ortaya koymuştur. Atatürk’ün övgüyle bahsetmiş olduğu o gençlik şimdi Ülkü Ocakları’nın çatısı altında Türk milletinin rehberi olmaya namzettir.

Ülkü Ocakları Türk gençlerinin aldıkları puan türünde yerleşebilecekleri en makul seçenekleri belirlemek, üniversiteye intibak etmelerinin önündeki engelleri en aza indirgemek, Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik sorunuyla karşı karşıya kalmamaları için mütevazı da olsa katkı sunmak adına “Türk Gençliğine Rehberlik Hizmeti” adlı projeyi başlatmış bulunmaktadır.

Bu kapsamda, üniversite sınavına giren arkadaşlarımız 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında 0312 285 44 44 / 110 arayarak ve www.ulkuocaklari.org.tr sitesinde yayınlanan ilgili sekmeye basarak gerekli bilgileri doldurup; puan ve sıralama durumları göz önünde bulundurulmak suretiyle ilgili bölümlere yönlendirilecektir. Yönlendirmeler bir gün içerisinde e-mail yoluyla yapılacaktır.

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL MERKEZİ TERCİH DANIŞMANLARI
RAMAZAN SAÇ : 0507 329 63 46
AYDIN ALPEREN EROL : 0535 063 78 79
HALİL İBRAHİM ŞENCAN : 0544 604 68 36