Türk Milleti Kerkük’ten Vazgeçmeyecektir!

215

12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Irak’ta gerçekleşen seçimler tüm kamuoyunun malumu olmakla birlikte bu seçimler bir takım şaibeli olaylar zincirine sahne olmuştur. Birçok Türkmen soydaşımızın da bu bölgede yaşaması hasebiyle yakından ilgilendiğimiz ve zalim terör örgütü DAEŞ’in bölgeden çekilmesi sonrasında yapılan ilk seçimler olması açısından bir normalleşme ve toplumsal uzlaşı sürecinin başlangıcı olmasını temenni ettiğimiz, bölgenin geleceğine yön verecek olan Irak Parlamento Seçimleri ne yazık ki demokrasi karşıtı müdahalelerle sabote edilmiştir.

Esasında sahih yöntemlerle, akıllarda soru işareti kalmayacak bir biçimde gerçekleştirilmesi halinde toplumsal barış ve bölgenin istikrarı açısından mühim bir demokratikleşme aracı olan seçim sonuçlarının; seçmen iradesinin yönetimi belirlemesi gayesinden uzak bir minvalde emperyalist dış güdüm ve destek ile terör örgütlerinin uzantısı, işbirlikçi partiler lehine değiştirilmesi ne hazindir.

10-11 Mayıs 2018 günleri yurtdışı oyları kapsamında ülkemizde yaşayan Irak vatandaşlarının oy kullanımı: İstanbul, Ankara, Yalova, Sakarya, Samsun ve Çorum olmak üzere 6 il ve 14 noktada gerçekleştirilmiştir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, memleketimizde misafir gibi değil öz yurtlarında bulunduklarına inandığımız ve bunu her fırsatla büyük bir samimiyetle ifade ettiğimiz Türkmen soydaşlarımızın demokratik haklarını kullanabilmeleri için gerekli desteği verdik. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in talimatları ile soydaşlarımızın sandığa gitmesi noktasında her türlü maddi ve manevi yardımı il teşkilatlarımız ile birlikte sağladık.

Irak Parlamento Seçimleri neticesinde Türkmen soydaşlarımızın milli bir irade ve duruş ile temsil edilmesi açısından Türkmen Cephesi adaylarına destek vermeleri ve iradelerini bu yönde kullanmaları gerekliliğini ve hatta zaruretini defaatle ifade etmişizdir. Zira terör örgütlerinin siyasi aparatı konumundaki, bölge kaynakları nedeniyle emperyalist güçlerin Ortadoğu’daki çıkarları doğrultusunda yönlendirilen mezhepçi ayrıştırma politikaları güden çeşitli siyasi parti ve koalisyonlarının seçimlerden güçlenerek çıkması halinde Türklüğün ve Türkmeneli’nin geleceğinin ne denli yara alacağı bilinmelidir. Bu doğrultuda Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin teşvik ve talimatları üzerine Irak Parlamento Seçimlerinin yakinen takipçisi ve Türkmen kardeşlerimizin demokratik haklarının yılmaz savunucu olduğumuzu ifade etmek isterim. Liderimizin de belirttiği gibi Irak Türkmen Cephesi’nin dolayısıyla da Türkmen soydaşlarımızın yanında bu meselenin de takipçisi olduğumuzu belirtmek isterim.

Demokrasiye gölge düşürmeye çalışan tüm şer odakları bilmelidir ki, Türkmeneli’ni yok sayarak Türkmen kardeşlerimizi görmezden gelerek onların özgür iradelerini manipüle etme sapkınlıkları sonuç vermeyecektir. Bizler Türk Milleti olarak ayrılmaz bir bütünün parçalarıyız, Türkmeneli üzerinde oynanan oyunlarda yalnız Türkmen kardeşlerimizin değil Türkiye Cumhuriyeti’nin de hedef alındığının farkındayız. Yetkilileri ivedilikle göreve çağırıyor ve demokrasiye karşı yapılan bu müdahaleleri şiddetle kınıyoruz. Mübarek Ramazan ayının, bölgede akan kan ve zulmün durmasına vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyor, Mendeli’den Telafer’e kadar tüm Türkmen kardeşlerimizi birlik olmaya davet ediyoruz. Türkmeneli ve Türkmen soydaşlarımız Türk Milleti’nin vazgeçilmezidir. Her zaman olduğu gibi Türk Milliyetçileri Türkmen soydaşlarımızın yanındadır. Bilinmelidir ki Türkmeneli ebediyete kadar Türk yurdudur. Bunu kimse bir an olsun aklından çıkarmamalıdır.