Ülkü Ocakları 2017 Vekaleten Kurban Bağışı

677

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Bir” olan Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla birlik ve beraberlik duygusu içerisinde, dayanışma ve yardımlaşma kültürünün artması hususunda çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

Bu çalışmalarımız sadece ülke sınırları ile sınırlı kalmamış nerede feryat eden bir mazlum soydaşımız veya dindaşımız varsa ona el uzatılmış, nerede zulümlerle sınanan bir kardeşimiz varsa ona kucak açılmış ve soydaşlarımız hiçbir şart ve koşul altında yalnız ve sahipsiz bırakılmamıştır. Yüce Türk milletinin Adriyatik’ten Çin Seddi’ne birlik ve beraberlik içerisinde istikbale daha emin adımlarla yürümesi, kültürel alışverişin daha da artması, gönül köprülerinin kurulması, Turan idealine bir adım daha yaklaşılması bu çalışmalarımızın amaçlarındandır. Bu düşünceler ile Kırım’dan Bosna’ya Doğu Türkistan’dan Türkmeneli’ne, Kırgız Türkleri’nden müteşekkil Ulupamir Köyü’nden, Afganistan’a ve yurt içerisindeki ihtiyaç sahiplerimize yönelik kurban kesimi gerçekleştirerek beraberliğimizin daim olduğunu, asla yalnız olmayacaklarını ve her şart ve koşul altında Ülkü Ocakları’nın soydaşlarımızla bir ve beraber olduğunu kendilerine ilettik.
Bu sene de aynı iman, aynı inanç ve kararlılıkla vekâleten kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bu düsturla yüce İslam dininin usulleri çerçevesinde kurbanlarınızı kesip aynı hassasiyetle dağıtımlarını gerçekleştireceğiz.

Önümüzdeki Kurban Bayramı münasebetiyle Yüce Türk milletinin ve ülküdaşlarımızın birer emaneti olarak gördüğümüz vekâleten kurban bağışlarını; muhtaç durumdaki insanların yüzlerindeki gülümsemeye ortak olmak, onları böylesi mübarek günlerde mahzun bırakmamak, kardeşlik duygularını had safhaya çıkarmak, kendisine uzatılacak bir yardım eli bekleyen her ihtiyaç sahibine elimizi uzatmak düsturundan hareketle soydaşlarımıza ve ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz.

Tüm vatandaşlarımız 800 TL olarak belirlenen kurban bağış ücretini “Ülkü Ocakları Kurban Bağış Hesabına” yatırdıktan sonra bu konuyla ilgili görevlendirilen arkadaşlarımıza vekâletlerini vererek, kurban ibadetlerini Ülkü Ocakları aracılığıyla gerçekleştirebilecek ve kurbanlarını ihtiyaç sahipleri ile paylaşabileceklerdir.

Şimdiden yapacağınız ibadetlerin ve kurbanlarınızın kabul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder, zulmün son bulduğu bir bayram geçirmemizi temenni ederim.

Olcay KILAVUZ
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
2 Ağustos 2017

Ayrıntılı Bilgi ve Vekâlet İçin İrtibat:
0534 307 23 35 Hüseyin NURLU
0507 666 76 50 Fatih EVCİ
0539 496 66 52 Kürşat Karataş
0532 058 36 44 Yunus Emre MERT
0544 375 64 85 Can AYEŞ

Ülkü Ocakları Kurban Bağış Hesabı
Ziraat Bankası Iban: TR550001001233451817305020
Hesap No: 1233 4518 1730 5020