Bayraklı Ülkü Ocakları “VATAN SANA CANIM FEDA” İsimli Konser Etkinliği Düzenledi

326

Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe başkanlığı tarafından düzenlenen “VATAN SANA CANIM FEDA” isimli konser Bayraklı Mustafa kemal kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği gecede Ödemiş zeybek Ekibi, Mahmut ARI, Ceyhun ŞİŞMANOĞLU ve Ali Kınık sahne alarak unutulmaz bir gece gerçekleştirildi.

Aynı zamanda Bayraklı Ülkü Ocakları orta öğretim birimi ve Bayanlar birimindeki gençlerin şiirleri duygulu anlar yaşanmasına vesile oldu. Küçük bir İlköğretim öğrencisinin okuduğu Bayrak şiiri salondaki bir çok kişiyi ağlattı ve bütün salon ayağa kalkarak alkışladı. Konsere Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Necat KARATAŞ, Ülkü Ocakları İzmir il Başkanı Bilgehan AĞABABA, Ülkücü işçiler İzmir il Başkanı Murat ÇETİN, MHP İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ile çok sayıda Misafir katıldı.

Büyük bir katılım olduğu gecede dışarıda kalanlar için salonun yan kapılarının açıldığı ve zemine insanların alındığı gecede, salonu hıncahınç dolduran kalabalığın büyük bir coşku içerisinde şarkılara eşlik ettiği görüldü. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte ilk olarak Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe Başkanı Tuncay ARSLAN birlik ve beraberliğe vurgu yapan konuşmasını yaptı. Milliyetçi Ülkücü Hareketin mensupları olarak karanlık sokaklarda kurşunlandık, cunta mahkemelerinde yargılandık, idam sehpalarına çıkarıldık, yağlı urganlarda şahadete erdik ama davamızdan vazgeçmedik.Cennet Mekan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in emanetinin sahibi biziz, bunca bedeller ödediğimiz ve hala ödemeye devam ettiğimiz bu dava bizimdir. Kelime oyunlarına karnımız toktur, çakma kahramanların gözümüzde itibarı yoktur, beyhude kürek çekenler boşuna zaman kaybetmektedir Allah’ın izni ile Genel Başkanımızın emrinde, Liderimizin izinde, Başbuğumuzun yolundayız. Duygu yüklü bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Bayraklı İlçe Başkanı Tuncay Arslan Ülkücü şehitlerin isimlerini okuması sonucu salonda uzun süreli büyük bir alkış aldı. Ardından Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Bilgehan AĞABABA kürsüye çıktı. Türk milletinin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirterek, herkese sağduyu çağrısında bulundu.” MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un emrinden çıkmayacaklarını aktaran Ağbaba şunları söyledi : “Referandum sürecine kısaca değinmek isterim. Teknik bilgiye çok fazla gerek yok lakin liderimizin tavrını ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu işin neresinde olduğunu sizinle paylaşmak isterim. Devlet bey ve MHP’nin bizzat müdahil olduğu “Türk tipi Anayasa” oluşturulmuştur. Anayasamızın ilk dört maddesi yine anı şekilde Liderimiz Devlet bey ve MHP’nin teminatı altındadır. Bu şekilde oluşturulan “Anayasaya Hayır mı?” Diyecektik. Bunu mantık kabul edebilir mi ? Bizlerin kararı referandumda evet olacaktır.” Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un sözlerinin çarptırıldığını belirten Başkan Ağbaba “Ülkü Ocakları Genel Başkanımız geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’daki eski il içe ocak başkanlarıyla yaptığı bir konuşmadan kesitler alarak çarpıtmalar yapılmaktadır. “Genel başkanımızın konuşmasının çarpıtılan kısmının tam şekli şudur.” “Biz tatsızlığı gerilimi huzursuzluğu lüzumsuzluğu istemiyoruz . ama davamız adına her kim olursa olsun ülkemiz milletimiz adına bize iş düştüğünde, iş başa düştüğünde hem vallahi hem billahi arkamıza bakmayız, gereken neyse onu yaparız .

Bu millet darda ise insanlarımızın bize ihtiyacı varsa elimize silahımızı alır gerekirse de savaşırız hiç mesele değildir” bu metinden sadece ‘’elimize silahımızı alır gerekirse de savaşırız’’ cümlesi alınıyor, şer odaklarınca , kaleminden fitne dökülen kahpelerce çarpıtılıyor… neymiş efendim ülkücüler tehdit ediliyormuş neymiş efendim Ülkü Ocakları Genel Başkanı savaşacakmış deniliyor. be haramzadeler be satılmışlar bu sözlerin neresinde ülkücüye bir tehdit vardır. Sizlere soruyorum aziz dava arkadaşlarım hangi vicdan bunu kabul eder ?”. dedi İzmir İl Ocak Başkanı, “Ülkücü irade olarak yola çıkanların maskelerini teşkilatçı tavır düşürmüştür. Şimdi de genel başkanımıza iftira atanlar kalkmış İzmir’de gün doğdu diyormuş! Bunlar ne bilir Allah aşkına, genel başkanımıza Ülkücülere iftira atmaktan, fitne fesat yapmaktan başka.bunların kalbi kararmış aziz ülküdaşlarım, bunlara gün doğmuş gün batmış fark eder mi ? sanıyorsunuz. Gün doğmamış meydanlarda fitne satanlar Ülkücüler adına karar veremez. Ülkücüler adına tek karar verecek mercii Liderimiz Devlet Bahçelidir. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz beyefendidir ve teşkilatımızdır. Fetö’nün itleri Ülkücüler adına karar veremez.

Kıratcılar Ülkücüler adına hüküm veremez nerden geldikleri belli olmayanlar Ülkücüler adına bir kelime dahi edemez. Ne sanıyor bunlar kendilerini, Bozkurtları öldü bilip de istediklerini yapacaklarını mı sanıyorlar. İkazla uyarıyoruz, bu millet , bu teşkilat her zaman içerisinden bir yiğit çıkarmaya muktedirdir. Gerekirse yeniden bir Kürşat çıkar, Çin sarayı baskını gibi, fitnecilerin yalancıların, hayırsızların, kürsülerini başlarına geçirip öldü sandıkları bozkurtların dirilişine vesile olur. Kimseyi tehdit etmiyoruz, kinde kusmuyoruz. Lakin biliyoruz ki bu teşkilatın geçek sahibi sizler varken kimseye bir kelam ettirmeyiz.” diye konuştu.