İzmir Cumhuriyet Meydanında Büyük İftar Şöleni

282

Geleneksel Fırat Yılmaz Çakıroğlu İftar Sofrasında konuşma yapan Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur ‘Türkiye Cumhuriyeti kuşatılmış durumdadır. Ne kadar terör örgütü mevcut ise içerden ve dışarıdan saldırdıkları ayan beyan ortadadır. Bunları biliyor ve görüyoruz.’ Dedi.

Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanlığının geleneksel hale getirdiği Fırat Yılmaz Çakıroğlu İftar Sofrası Cumhuriyet Meydanında tüm İzmirlileri ağırladı. Yaklaşık iki bin kişinin katılımıyla gerçekleşen iftara, Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Necat Karataş, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP İzmir İl Başkan Yardımcıları, il yöneticileri,  ilçe başkanları ve Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun babası Fuat Çakıroğlu katıldı. Binlerce katılımcı hep bir ağızdan Vatan ve Millet için edilen dualara amin diyerek orucunu açtı.

İftarın ardından konuşma yapan Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur sözlerine ‘Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanım Sayın Olcay Kılavuz Beyefendi’nin sevgi, saygı ve hürmetlerini sunuyorum.’ Diyerek başladı. Katılımcılara teşekkür eden Başkan Tayfur, ‘Geçtiğimiz günlerde misakı milli sınırlarımızda yer alan Kuzey Irak’ta şehadet şerbeti içen Uzman Çavuş Ünal Demir, Uzman Çavuş Seyfettin Akbaş ve Uzman Çavuş Sercan Koçak’a Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet ruhları şad olsun. Sınırlarımız içerisinde veya sınır ötesinde mücadelesini sürdüren askerlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.’ Diyerek şehitleri andı.

‘Çalışmalarımız Hız Kesmeden Devam Ediyor’

Başarıları ile gurur veren orta öğretim ve lise teşkilatlarına değinen Ülkü Ocakları İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur ‘Yalnızca bulunduğumuz ilin değil, tüm vatanın kısacası üzerinde güneş batmayan Allah davası mensubu Türk İslam Ülkücülerinin buluştuğu, Türk gençliğinin asil mücadelesinin sürdüğü öncü, örnek, önder olacak nesillerin yetiştiği Ülkü Ocakları dün olduğu gibi bugün de sahip olduğu kırılmaz çizgiyi temsil ederek faaliyetlerine devam etmektedir. Temellerini binlerce yıllık tarihimizin yapı taşlarıyla oluşturan şanlı tarihinde binlerce şehit ve gazisi bulunan Müslüman Türk Milletinin dünyaya nizam vermesi hedefiyle hareket eden, böyle kutsal bir kurumun İzmir’deki temsil noktasında olan bizler yapılan çalışmalar, uygulanan eğitim programları, aktif teşkilatlanma çabaları ile ilçe, mahalle ve sokak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Üniversite ve lise teşkilatlarında ise geleceğe umutla bakan liderimizin emrettiği gibi 2023’ün lider ülke Türkiye’sine hazırlanan yüzlerce kardeşimiz eğitim ve öğretim yıllarının sonunda da göz dolduracak başarılarla bizleri umutlandırmış ve mutlu etmişlerdir. İçerisinde yaz Kur-an Kursları, eğitim kampları ve ilçe ocaklarımızda açılacak olan yaz programlarımız hazırlanmış olup, başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemin ateşinden kurtuluş olan böylesi güzel bir ayda bugün burada olduğu gibi İzmir’in her köşesinde iftar programlarımız tertip edilmektedir. Yüce Yaradan böylesi güzel sofralarda buluşmayı bizlere nasip eylesin inşallah. ’ Dedi.

‘Türkiye Cumhuriyeti Kuşatılmış Durumdadır’

Türkiye’nin içeriden ve dışarıdan saldırı altında olduğuna dikkat çeken Başkan Tayfur, ‘Bildiğiniz üzere Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi öngörülü tavrı ile Türk Milletinin ufkunu aydınlatmak amacıyla erken seçim çağrısı yapmış ve bu çağrı karşılık bulmuştur. Şu an ise 24 Haziran Genel Seçimleri sürecine girmiş bulunmaktayız. Türkiye Cumhuriyeti kuşatılmış durumdadır. Ne kadar terör örgütü mevcut ise içerden ve dışarıdan saldırdıkları ayan beyan ortadadır. Bunları biliyor ve görüyoruz. Çatısı altında bulunduğumuz Milliyetçi Ülkücü Hareket tarih sahnesinde nice oyunlara nice tezgahlara karşı gelmiş, dik durmuş mücadele etmiştir. Çok şükür her daim alnının akıyla üstesinden gelmiştir. Kurulan oyunları idrak ediyoruz. Soğuk kanlı ve sağduyulu davranıyoruz. Çünkü Türk Gençliğine güveniyoruz.’ Dedi.

‘Cumhur İttifakına Sımsıkı Sarılacağız’

24 Haziran seçimlerinin önemine değinen İl Ocak Başkanı ‘Ortak paydamız vatan diyerek, devlet ve millet olarak tek bir yürek olma arzusuyla hareket ediyoruz. 04 Haziran 2018 seçimlerinde Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin yine öngörülü tavrı ile özenle ortaya koymuş olduğu Cumhur İttifakı tesis edilmiştir.

Türk gençliğinin kılavuzu Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Beyefendinin de ifade ettiği gibi Cumhurun İttifakına sımsıkı sarılacağız. İnanıyor ve güveniyoruz ki 24 Haziran Genel Seçimleri ülkemizin tünelden önceki son çıkışı, kader anıdır. Geçmişimizde olduğu gibi bizim safımız her daim, Türk gençliğinden, Türk Milletinden ve Türk İslam Ülküsünden yanadır.

Sıratı müstakim gibi yürüdüğümüz yolumuzda şehidimizle, gazimizle, taş medresemizle, geçmişimizi geleceğe taşıyıp Milliyetçi Hareketi, ülkücülükten geçinenlere, düşmanlara, nefret ve kin besleyenlere asla ve asla kurban etmeyeceğiz. Kanımızın, canımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz.’ Dedi.

Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur konuşmasını ‘ Milli kalkınmamızı gerçekleştirmek her Türk ferdini hür yapabilmek ve Türk Milletini yeniden kurmak zorundayız. Vatandaşlarımız arasında parti, mezhep, ırk ve bölge ayrımı gözetmeksizin karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bağlar dokuyacağız ve dokumak zorundayız. Başbuğumuzun bu sözleri emir kabul ederek, vatan haini, millet düşmanı karşısında siyasi görüşü ne olursa olsun özel değerlerimize saygısı olan, milli – manevi hassasiyetleri olan herkesi başımızın tacı yapmaya her daim hazırız. Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ sözleriyle bitirdi.