2017’yi Geride Bırakırken

320

2017 yılını acı hatıralar sevinçli ve heyecanlı anılar ile geride bırakıyoruz. Türk ve İslam düşmanlarının çeşitli terör örgütleri vasıtasıyla gerçekleştirmeye çalıştıkları karanlık gayeleri için 2017’de de milletimize, dindaşlarımıza ve soydaşlarımıza yönelik amansız ve alçak saldırılarına devam ettiğine tanık olduk. Ancak acıların Türk Milleti’ne ve Türk Milleti’nin adaletini özleyenlerin daha da kenetlenmesine bu büyük milletin her türlü badireyi birlik ve beraberlik şuuru ile atlattığını görmenin mutluluğunu yaşadık. Bu mutluluk, aydınlık geleceğimize olan umutlarımızın kaynağını; vatan ve millet gayesi ile çalışmalarımızın ve heyecanımızın temelini teşkil etmektedir.

2017’nin daha ilk saatlerinde meydana gelen menfur saldırı sonrası 39 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi bizleri derinden yaraladı. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde ne denli kirli tezgâh ve tezviratların düzenlendiğini daha geçtiğimiz yılın ilk anlarında yaşadık.

Türk ve Türkiye düşmanlığından beslenenler farklı terör örgütleri adı altında milletimizi hedef almış vatanımıza ve devletimize karşı kahpe saldırılarını yinelemiştir. 15 Temmuz darbe girişimi ile devletimize kastedenler 2017’de de birlik ve beraberliğimizi yok etmek için hain oyunlarını tekrarlamışlardır. FETÖ, DAEŞ, PKK, PYD, YPG gibi terörist gruplar milletimize tasallut edilmeye çalışılmışlardır. Haçlı ittifakından beslenen terör örgütleri Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik azmi karşısında ziyana uğramışlardır. Eren Bülbül gibi yüreğe, Necmettin Yılmaz gibi azme, Şenay Aybüke gibi inanca sahip olanlar ve daha nice kahramanlar gelecek bin yılda da burada olacağımızın teminatı olarak; terörün binlerce yıllık kardeşliğimizi bozamayacağını müjdelemişlerdir. Türk devletinin kararlılıkla yürüttüğü operasyonlar neticesinde teröristler ve terörizmin siyasi uzantıları kaybetmiş Türk milleti kazanmıştır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey milletimizin demokrasi sevdasının teröre teslim olmayacağının ve dış mihrakların tezgahlarının asla kabul edilemeyeceğinin siyasi arenadaki en büyük teminatı olmuştur.

2017 yılında Türk milleti sadece ülkemiz sınırları içerisindeki oyunların boşa çıkarılmasına uğraşmamış siyasi sınırlarımızın dışındaki soydaşlarımızın ve dindaşlarımızın sözde hür dünyaya karşı müdafiliğini yapmıştır. Arakan’da sadece Müslüman oldukları için yaşlı, kadın, çocuk denilmeden katledilen mazlumların yaralarını milletimiz sarmıştır. Yüce dinimiz İslam’ın kutsal mabetlerine ev sahipliği yapan Kudüs’ün Siyonist emellere peşkeş çekilemeyeceğinin en büyük savunucusu Türkiye ve Türk Milleti olmuştur. Nitekim Türk Milleti’nin kararlılığı İslam alemine rehber olmuş ve bu irade BM genel kurulunda tecelli etmiştir.

Sözde referandum adı altında, Peşmerge’nin Türkmeneli’ni ilhakı yine Ankara’nın dirayetine çarpmıştır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in öncülüğünde tertiplenen Kerkük Sevdalıları Buluşuyor Mitingi’nde Türk milleti soydaşları için her türlü fedakarlığa hazır olduğunu beyan etmiştir. Irak merkezi hükümetinin ve Liderimizin öncülük ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kararlılığı doğrultusunda kabile şefi Barzani’nin aşağılık peşmergeleri işgal niyeti ile geldikleri Kerkük’ü terketmeye mecbur kalmışlardır. Kerkük ve Musul’u işgal hevesi Barzani adlı terör sevicinin kursağında bırakılmış ve kursağında takılı kalan bu heves bu alçağın ve yanındakilerin eceli olacaktır.

Ülkü Ocakları olarak gerek yurt içinde gerekse siyasi sınırlarımızın dışında yaşanan gelişmelerin takipçisi olarak Türk Milleti’nin geleceği olan Türk Gençliği adına faaliyetlerimizi aralıksız olarak devam ettirdik. Ülkücü Hareket üzerinde plan yapanların özelinde liderimizi genelinde ise Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik şuurunu hedef alanların ihanetlerine geçit vermedik. Teşkilat içi eğitim programlarımızı aralıksız devam ettirirken kamuoyunu bilinçlendirmek adına resim sergisi, paneller, konferanslar ve çeşitli sosyal etkinlikler tertip ettik. Geleneksel hale getirdiğimiz Türkiye geneli bilgi yarışmasını bu yılda organize edip yarışırken öğrenmenin hazzını yaşadık. Ramazan ayı kurban bayramı başta olmak üzere muhtelif tarihlerde düzenlediğimiz çeşitli yardım kampanyalarımız sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ve soydaşlarımızın yanında olduk. Gençliğimizi tehdit eden madde bağımlılığına karşı ‘Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme’ sloganıyla başlattığımız madde bağımlılığına karşı mücadelemizi kararlılıkla devam ettirdik. Türk Gençliği’ni ve ailelerimizi, gün geçtikçe yayılan uyuşturucu illetine karşı bilinçlendirmek amacıyla tiyatrolar, seminerler, bilgilendirme toplantıları tertip ederek kısa film yarışması düzenledik. Türk Gençliği’ni madde bağımlılığına karşı spora davet ederken yarınlarımızın teminatı olan gençliğimizin bilgi ile zırhlanması adına okumaya teşvik eden faaliyetleri hayata geçirdik.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in destekleri ve himayelerinde Ülkü Ocakları’nın en büyük ve en anlamlı organizasyonlarından birini de bu yıl içerisinde gerçekleştirdik. Her nefes alışımızda hasretini duyduğumuz, şiirler yazdığımız, rüyalarımızı süsleyen Ata topraklarımıza, Turan coğrafyasına 15 gün süren ve 41 ülküdaşımızla birlikte bir gezi gerçekleştirdik. Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan ve Azerbaycan’da soydaşlarımızla kucaklaşıp hasret giderdik. Turan idealimizin gerçekleştirilmesi hususunda yapmamız gerekenleri yerinde görerek müşahede ettik. Tanrı Dağları’na yürüyüp, Orhun’un kaynağında abdest alıp yeminimizi tazeledik. Soydaşlarımızın dertleriyle dertlenip mutluluklarına ortak olduk. Her bir anında sayısız anılar biriktirip ideallerimize olan imanımızı tazeledik. Bu organizasyonların devamının geleceği ümidiyle tekrardan Türkiye’ye döndük.

2017 yılını bizler için müstesna kılan bir diğer etken ise Başbuğumuz Cennet Mekan Alpaslan TÜRKEŞ ‘in doğumunun 100. yılı olmasıydı. Her an andığımız ve son nefesimize kadar fikirlerini anlatacağımız Başbuğumuz Alpaslan TÜRKEŞ’in 100. yaşında şiir mektup yarışmalarımızı hayata geçirdik. Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler ile Merhum Başbuğumuz Alpaslan TÜRKEŞ’in fikirlerini ve mücadelesini milletimize aktardık. Başbuğumuz Alpaslan TÜRKEŞ Bey’in ruhu şeriflerine hatimler indirerek rahmet ve minnetle yâd ettik. Yine üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz ve Başbuğumuzun doğumunun 100. yılı vesilesiyle tertip ettiğimiz Başbuğ Alpaslan TÜRKEŞ 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultay’ını başkentimiz Ankara’da gerçekleştirdik. Çalıştayımızda milletimizin bugün ki meselelerini irdelerken tarihimizden aldığımız feyiz ile gelecek yıllardaki faaliyetlerimize ışık tutacak çözümleri tespit ettik. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in himayelerinde ve bizzat teşrifleriyle tertiplediğimiz kurultayımızda unutulmayacak anlara tanık olduk. Yurdumuzun ve Türk dünyasının her bir bucağından geldikleri coğrafyaların heyecanını hasretlerini Ankara’ya taşıyan yüz binlerce ülküdaşımızın katılımı dosta güven düşmana korku saldı. Eşine ender rastlanır bir disiplin, yoğunluk ve katılım ile gerçekleşen Başbuğ Alpaslan TÜRKEŞ 3. Türk Gençlik Kurultayı tarihe bir not olarak kazındı. Ülkücü Türk Gençliği’nin vakarlı duruşu umutlarımızı tazeledi. Alçak ve hainleri korku dehlizine hapsetti.

Ülkü Ocakları olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada çalışmalarımızı aralıksız olarak devam ettireceğiz. Türk milletine ömür biçenleri ve kirli tezgahları tüm coğrafyamızdan silip atacağız ” Bir elime ayı bir elime güneşi verseler yine de ben bu davadan dönmem” diyen Hz. Peygamberin inanmışlığı ile davamıza olan bağlılığımızdan zere taviz vermeyeceğiz. Milliyetçi Ülkücü Hareket üzerinde plan yapıp fitne ve fesattan medet uman musibetlere geçit vermeyip tepelerine balyoz gibi ineceğiz. Şehitlerimizin canları gazilerimizin kanları ve mağdurlarımızın gözyaşları ile bugünlere gelen Başbuğumuzun emanetlerini kirli siyasetlerine alet etmek isteyenlere taviz vermeyecek ve liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ beyin emrinde değerlerimize yönelen her türlü saldırıyı bertaraf edeceğiz. ‘’Her biriniz birer Türk Bayrağısınız bayrağı yere düşürmeyin kirletmeyin” diyen Başbuğumuzun bu sözünden aldığımız ilhamla davamızı başımıza taç edecek Türk gençliğinin kirlenmesine ve kirletilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in ifade ettikleri üzerine vatanımıza el uzatılır, milletimiz dara düşerse yeniden Anadolu’yu fethe çıkacak ama asla milletimizden vatanımızdan ve bayrağımızdan vazgeçmeyeceğiz. Türk Milleti’nin bekasının teminatı olan ülkücü Türk gençliği olarak bölmeye çalışanlara rağmen bütünleştiren ayrıştırmaya kalkıştıranlara karşı birleştiren olmaya devam edeceğiz. Türk Milletini varlığını birliğini daim kılmak hakkını ve hukukunu korumak için yalnız Allah rıza gözeterek gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizi yeni yılda da son sürat sürdüreceğiz. Türk Gençliği’ni imanlı, ahlaklı, adaletli ve bilgi ile zırhlanmış bir şekilde yetiştirmek adına yurt genelindeki temsilciliklerimiz aracılığı ile eğitim, spor, sanat faaliyetlerimize ve sosyal sorumluluk projelerimize 2018 yılında da hız kesmeden devam ettireceğiz..

Bu vesileyle başta cennet mekan Başbuğumuz Alpaslan TÜRKEŞ Beyefendi ve hayatını Türk Milleti’ne vakfeden büyüklerimiz olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ülkülerimizi bizlere miras bırakan kahraman ecdadımızı bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. Kahraman Gazilerimize Rabbimden sağlık sıhhat ve afiyet diliyorum. Yapmış olduğumuz tüm çalışmalara hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ Bey başta olmak üzere değerli Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticilerime, kıymetli il ve ilçe ocak başkanlarıma, yiğit bozkurtlara ve iffet abidesi Asenalarımıza hürmetlerimi sunuyor yeni yıllarını en içten duygularımla kutluyorum. 2018 yılının Ülkemiz ile Türk ve İslam Alemi’ne, başta olmak üzere tüm dünyaya barış, huzur ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum. Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun..

Olcay Kılavuz
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
31 Aralık 2017